Trofisko čūlu ārstēšana

Trofiskā čūla ir sekas neārstētai kāju vēnu saslimšanai. Tā ir nedzīstoša brūce, kurai ir nepieciešama nopietna ārstēšana.

Ja virspusējo vēnu saslimšana netiek savlaicīgi ārstēta, kas arī ir biežākais saslimšanas cēlonis, tad ar laiku apakšstilbā parādās tūska un venozās atteces traucējumi, kuru dēļ rodas izmaiņas ādā – izveidojas pigmentācijas plankumi, āda kļūst cieta un sāpīga. Savukārt slimībai progresējot, var tikt skartas arī dziļās vēnas.

Īpaši uzmanīgiem ir jābūt cilvēkiem, kuriem regulāri rodas kāju pietūkums paplašinātu kāju vēnu dēļ. Bieži vien šie cilvēki sūdzas par ādas niezi apakšstilbos, kā arī par ādas krāsas izmaiņām potīšu rajonā.

Cilvēkiem, kuriem jau ir hroniski izmainīts ādas stāvoklis, kā arī tiem, kas ir pārslimojuši dziļo vēnu trombozi, ir jābūt īpaši uzmanīgiem, jo pat mazākais ādas savainojums, piemēram, oda dzēliens, var radīt infekcijas draudus, kā arī novest pie slikti dzīstoša ādas defekta, kas arī ir trofiskā čūla.

Trofiskās čūlas samērā īsā laikā pieaug apmēros (palielinās) un grūti padodas ārstēšanai. Arī nepareizi ārstēta, slimība progresē – trofiskā čūla palielinās, sāk smakot un sāpēt, kas būtiski pasliktina cilvēka pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

 

Ieguvumi

  • ātrs un noturīgs efekts;
  • operācija ilgst vien 20 – 30 minūtes;
  • trofiskā čūla sadzīst jau 2 – 3 nedēļu laikā;
  • tiek izārstētas pat ilgstoši nedzīstošas trofiskās čūlas;
  • kompleksa pieeja trofisko čūlu ārstēšanā.

Cenas

Sākot no 390 EUR.

Kā notiek procedūra

Trofisko čūlu ārstēšana ir komplekss pasākums. Vispirms tiek veikta precīza diagnostika, tad tiek izvēlēta ārstēšanas taktika. Pacients tiek informēts par konkrēto slimības formu, jo pacienta izpratne un līdzdarbošanās ārstēšanas procesā ir nepieciešama, lai ārstēšanās dotu labus rezultātus.

Vieglākos gadījumos, kad trofiskā čūla vēl nav izveidojusies un ārstēšana ir sākusies savlaicīgi, pietiek ar kompresijas terapiju: šādos gadījumos, pietūkusī kāja tiek saitēta ar speciālām elastīgām saitēm, kas tiek turētas vairākas dienas, bet starp pārsēju maiņām tiek veiktas limfodrenāžas procedūras, kas ir speciāla masāža tūskas mazināšanai kājās. Limfodrenāžas un apsaitēšanas procedūras tiek veiktas ārsta uzraudzībā. Savukārt, kad tūska ir mazinājusies, tad ir ieteicama vēnu kompresijas zeķu lietošana.

Ja tomēr čūla ir izveidojusies, tad vispirms čūlas pamatne tiek attīrīta no strutām un atmirušiem audiem, un tikai tad tiek pielietota kompresijas terapija un limfodrenāžas procedūras.  

Smagākos gadījumos, kad pēc adekvātas ārstēšanas čūla tomēr nedzīst, vai arī tā ir ļoti liela, tad mēs piedāvājam Shave operāciju, kas dod ātru un pārliecinošu efektu.

Shave ir jauna un starptautiski atzīta metode, kas ir ieguvusi atzinību pēdējo gadu laikā. Šīs operācijas būtība ir slimās ādas ārstēšana ar veselās ādas palīdzību: no pacienta augšstilba ar speciāla instrumenta palīdzību tiek paņemts ādas virsējais slānis, ko uzklāj uz attīrītas apakšstilba bojātās vietas. Šī operācija efektīvi un sekmīgi dziedē plašus audu defektus, arī tādus, kuri gadiem ilgi nav padevušies ārstēšanai.

Operācija nav sarežģīta un ilgst tikai 20 – 30 minūtes, veicama dienas stacionārā.

Biežāk uzdotie jautājumi

Atbilde

Ārsti

Ķirurgs, flebologs, medicīnas doktors
Vispārējās prakses ārste, fleboloģe
Ķirurgs, flebologs
Ķirurgs, flebologs, medicīnas doktors
Asinsvadu ķirurģe

Iesaki citiem: 

Jūsu atsauksmes

Publikācijas

Vai zināji, ka līdz skaistām un veselām kājām ir tikai 3 dienas? 02.03.2018
Prof. Uldis Mauriņš atklāj Baltijas Fleboloģijas biedrības 4. zinātnisko konferenci. 19.05.2017